fbpx

Wynagrodzenie w Holandii

Ponieważ więkość pracowników wyjeżdżających do Holandii ma na celu zarobki, najbardziej aktualnym pytaniem jest – wynagrodzenie w Holandii.

Wielkość wynagrodzeń w Holandii zależy od sektora, w którym pracujesz, Twoich obowiązków oraz przepracowanych godzin. Możesz być jednak pewien, że nie będzie ono mniejsze niż minimalne wynagrodzenie brutto, które wynosi 1507.80 euro miesięcznie.

Wszyscy ci, którzy skorzystali z naszych usług i pracują w Holandii otrzymują miesięcznie od 800 do 1200 euro. Takie wynagrodzenie otrzymują pracując 40 godzin w ciągu tygodnia już po odliczeniu kosztów zakwaterowania, ubezpieczenia i wszelkich podatków, ale bez odliczenia kosztów utrzymania. Wyspecjalizowani pracownicy, w zależności od ich specjalności, otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 1000 do 2000 euro miesięcznie, również po odliczeniu kosztów zakwaterowania, ubezpieczenia i wszelkich podatków, ale bez odliczenia kosztów utrzymania. Niektórzy pracownicy otrzymują dodatkowo zwrot kosztów transportu, które muszą ponieść dojeżdżając do pracy.

Oprócz wynagrodzenia, które otrzymujesz pracując w Holandii, należy Ci się dodatkowe wynagrodzenie za urlop, które obliczane jest na podstawie przepracowanych godzin. Według holenderskich biur pracy kwota ta może być wypłacona za każdym razem, gdy idziesz na urlop lub dwa razy w roku, zwykle w czerwcu i grudniu.

Sprawdź wszystkie oferty pracy w Holandii

Jak jest wypłacane wynagrodzenie w Holandii?

Wszyscy nasi partnerzy w Holandii rozliczają się za przepracowane godziny. Zależnie od agencji pracy wynagrodzenie jest płacone co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc. Wynagrodzenie po odliczeniu podatku, kosztów ubezpieczenia i zakwaterowania jest przelewane na Twoje konto konto bankowe w Polsce lub w Holandii.

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w  Holandii, musisz wiedzieć, że zwracając się do banku trzeba mieć ze sobą numer BSN, adres zamieszkania w Holandii, podpisaną umowę z holenderską agencją pracy oraz ważny dokument tożsamości. Zazwyczaj procedura założenia konta w Holandii trwa kilka dni.

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

Dlaczego młodzież zarabia mniej?

Według przepisów obowiązujących w Holandii, młodzież poniżej 23 roku życia otrzymuje niższe wynagrodzenie miesięczne. W taki sposób pracodawcy są zachęcani do zatrudniania niedoświadczonych młodych pracowników – czym pracownik jest młodszy, tym wynagrodzenie jest niższe.

Zależnie od wieku i agencji pracy w Holandii, młodzież, która wyjeżdża pracować poprzez Qbis, zarabia od 500 do 800 euro już po odliczeniu kosztów zakwaterowania, ubezpieczenia i podatków.

Studenci którzy odbywają staże zawodowe w Holandii zarabiają około 140 euro miesięcznie już po odliczeniu kosztów zakwaterowania, ubezpieczenia i podatków.

Ponieważ wielkość wynagordzeń w Holandii jest zależna od danej agencji pracy w Holandii, wszelkie szczegóły związane z pracą zostaną omówione podczas rozmowy z konsultantem Qbis.

Wynagrodzenie w Holandii Wynagrodzenie w Holandii

 

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

After the registration, our staff will contact you within 1 business day