fbpx

Rekrutacja w Holandii

Rekrutacja Holandia

Jeśli masz trudności ze znalezieniem pracy w Polsce i jesteś zainteresowany pracą w Holandii, najprostszym sposobem na znalezienie jej jest kontakt z pośredniczącymi agencjami pracy. Oferując 1.3 mln miejsc pracy oraz mając około 10 mld euro dochodów każdego roku, agencje pracy są również ważną gałęzią gospodarki niderlandzkiej. Z usług agencji pracy w Holandii korzystają nie tylko pracownicy z Polski i innych krajów UE, ale również i sami Holendrzy szukający pracy.

Sprawdź wszystkie oferty pracy w Holandii

Dlaczego agencje pracy?

Dla większości przedsiębiorstw najprostszym sposobem na znalezienie pracownika jest skorzystanie z usług agencji pracy. W taki sposób mają oni mniejszą odpowiedzialność podczas zatrudniania, lub zwalniania pracownika, nie muszą martwić się rekrutacją pracowników, nawet wynagrodzeniem zatroszczy się agencja pracy. Według prawa obowiązującego w Holandii, agencje pracy nie mogą pobierać opłat od osób poszukujących pracy. Z nimi rozlicza się firma która poszukuje pracownika. Właśnie w taki sposób działa również Qbis.

Mówiąc o zatrudnianiu pracowników z Polski i UE, agencje pracy w Holandii troszczą się o przygotowanie dokumentów do legalnej pracy w tym kraju, jak również o transport, zakwaterowanie, wypłatę wynagrodzenia. Właśnie agencje pracy w Holandii a nie pracownicy lokalnej firmy są osobami kontaktowymi dla osób przybywających z Polski i innych krajów UE.

Początkowym celem agencji pracy w Holandii było zatrudnienie pracowników na najbardziej pracowity okres roku – podczas Wielkanocy i Świąt Bożego Narodzenia, również na zamianę pracowników którzy są na urlopie lub zwolnieniu chorobowym. Jednak sytuacja tymczasowych pracowników mocno się zmieniła. Coraz częściej agencje pracy i ich klienci poszukują pracowników z Polski i innych państw UE którzy chcieliby pracować długoterminowo. Oprócz tego większość pracowników którzy wyjechali poprzez agencję Qbis mieli miejsce pracy w fabrykach, magazynach i w sektorze rolnictwa, gdzzie nie były wymagane kwalifikacje. Jednak nawiązując nowe kontakty z agencjami pracy z Holandii zauważamy, że zwiększa się zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników – pielęgniarek, spawaczy, operatorów CNC, monterów okien i rusztowań budowlanych.

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

Osobliwości tymczasowego zatrudnienia w Holandii

Niderlandy były pierwszym państwem, gdzie pracodawca i pracownik podpisali umowę tymczasowego zatrudnienia. Taki sposób zatrudnienia stymuluje rozwój ekonomiczny, a taka umowa wyraża życzenie agencji pracy aby zatrudniony pracownik był elastyczny biorąc pod uwagę okres zatrudnienia, godziny pracy, zamieszkanie i transport.

Bardzo często umowa tymczasowego zatrudnienia nie jest podpisywana na określony czas, lecz nasi partnerzy wyrażają chęć, aby pracownicy mogli pozostać i pracować w Holandii jak najdłuższy okres czasu. Po podpisaniu umowy o tymczasowe zatrudnienie i po rozpoczęciu pracy pracownik co trzy lub cztery miesiące może ubiegać się o  tydzień lub dwa tygodnie urlopu. Jeśli planujesz urlop – musisz zawiadomić o tym pracodawcę kilka tygodni wcześniej.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Holandii, tymczasowe zatrudnienie jest doskonałą szansą na rozwiązanie problemu bezrobocia i na zdobycie doświadczenia pracy za granicą.

Rekrutacja w Holandii Rekrutacja w Holandii

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

After the registration, our staff will contact you within 1 business day