fbpx

Praca w Holandii 2017

W dziale Praca w Holandii 2017 zapoznasz się z różnymi tendencjami związanymi z pracą w tym kraju w danym roku.

Praca w Holandii 2017

Szukając nowych partnerów w Holandii zauważamy, że pojawia się coraz więcej ofert pracy również dla wykwalifikowanych pracowników. W 2015 roku mieliśmy możliwość zatrudnienia doświadczonych kierowców samochodów ciężarowych, mechaników samochodowych, tapicerów, szwaczów, monterów okien i operatorów maszyn CNC. W tym roku planujemy zatrudnić jeszcze większą liczbę specjalistów z różnych krajów UE.

Wykwalifikowanym pracownikom stawiane są nie tylko wymagania dotyczące posiadanego doświadczenia w danej branży, zawodzie, ale również znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

Sprawdź wszystkie oferty pracy w Holandii

Różne sektory, różne pory roku

Podobnie jak w latach poprzednich w 2017 roku odczuwalny jest wpływ pory roku na proponowane przez nas prace w Holandii. Zauważany, że różne sektory są aktywne w innych porach roku. Najbardziej aktywną porą roku jest oczywiście lato, najmniej – zima, tj. styczeń i luty. Najbardziej odczuwalny wpływ pory roku na ilość pracy jest w sektorze rolnictwa – tutaj praca rozpoczyna się w marcu i kończy na jesieni – zwykle w październiku. Część pracowników pozostaje jednak również na okres zimowy, gdy wykonywane są prace przygotowawcze do następnego sezonu rolniczego.

W sektorze logistyki i przemysłu spożywczego najbardziej aktywną porą roku jest grudzień oraz lato, ponieważ w tych porach roku popyt na produkty przemysłu spożywczego jest wyższy niż zwykle, a dystrybucja odbywa się stale. Najmniej aktywne miesiące w ciągu roku to listopad, styczeń i luty.

Sektor zatrudniający osoby z doświadczeniem i zawodem bardziej technicznym działa przez cały rok. Firmy działające w Holandii planują długotrwałe projekty i wciąż zatrudniają pracowników. Prace budowlane w Holandii są zależne od pogody, więc zaraz po pierwszych przymrozkach są one wstrzymywane. Okres taki trwa jedynie tydzień lub dwa w ciągu roku. Większość przedsiębiorstw budowlanych wstrzymuje swoją działalność budowlaną na okres świąt Bożego Narodzenia i oraz urlopu wakacyjnego.

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

Statystyki Qbis

W celu zbadania tendencji typowych dla każdego roku, od 2009 roku agencja Qbis zbiera statystyki na temat swojej działalności, pracy w Holandii oraz liczby wysłanych pracowników za granicę.

Więcej danych związanych z pracą w Holandii znajdziecie w dziale statystyka.

Praca w Holandii 2017 Praca w Holandii 2016

Zarejestruj się, aby pracować w Holandii

After the registration, our staff will contact you within 1 business day